اخبار سایت, رضایت مشتری

پایان فیلترینگ چند اپلیکیشن مهم

5/5 - (2 votes)

رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام مشخص شد

فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ همچنان تیتر اول رسانه های ایران است بسیاری از مردم کسب و کارهای خود را در بستر واتساپ و اینستاگرام بنا کردند و حالا با فیلتر شدن این دو اپلیکیشن مشکلاتی برای آنها به وجود آمده است همچنین برخی از کاربران که دارای فالوور های بسیاری بودند از طریق تبلیغات توانسته بودند درآمدی برای خود کسب کنند .

اما حالا شرایط به گونه ای پیش رفته که از نظر مالی برخی از کاربران فضای مجازی متضرر شده‌اند.

یکی از نمایندگان مجلس که در حال حاضر رئیس فراکسیون مستقل ولایی مجلس می باشد گفته که با آرام شدن شرایط کشور فیلتر این اپلیکیشن ها نیز برطرف خواهد شد.

وزیر ارتباطات : رفع فیلتر دست من نیست

وزیر ارتباطات گفته که دستوری فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ از سوی شورای عالی امنیت ملی صادر شده است و من کاره ای نیستم.

وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر واتساپ و اینستاگرام شروط عجیب و غریب گذاشته که برخی از کارشناسان معتقد هستند این شرایط به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود وزیر ارتباطات در آخرین مصاحبه مطبوعاتی خود گفته است که ما هیچ محدودیت اینترنتی در حال حاضر نداریم و فقط دو اپلیکیشن آمریکایی یعنی اینستاگرام و واتساپ فیلتر هستند که اگر این دو اپلیکیشن نیز قوانین فعالیت در ایران را بپذیرند میتوانند به کار خود ادامه بدهند.

این در حالی است که همه ما می دانیم با توجه به تحریم‌های آمریکا اپلیکیشن های واتساپ اینستاگرام قادر به حضور دفتر در ایران نبوده و به عبارتی شرط وزیر ارتباطات برای رفع فیلتر این دو اپلیکیشن به‌گونه‌ای محال میباشد.

فیلترینگ فعلی تصمیم صریح شورای امنیت کشور به ریاست وزیر کشور است که تصمیم آنها موقت بوده اما فعلا شرایط را برای برداشتن این محدودیت ها صلاح ندانسته اند. در سوی دیگر یکی از چالش های بزرگ برای تصمیم به فیلترینگ پلتفرمی چون اینستاگرام ، نقش کلیدی این اپلیکیشن بر زندگی جمعیت زیادی دارد. به شکلی که حتی مرتضی آقا تهرانی مرد شماره یک پایداری و طراح و حامی اصلی طرح صیانت هم در جدیدترین گفت و گویش با رد فیلترینگ اعلام کرده این شیوه جوابگو نیست و تاکید داشته فیلترینگ این پلتفرم ها در شرایطی که کسب و کار و زندگی مردم به آنها گره خورده است ، کار درستی نیست.

با این شرایط و بر اساس اخبار منتشره تا این لحظه می توان گفت فعلا تصمیمی بر فیلترینگ دائم اینستاگرام و واتساپ وجود ندارد و امروز حتی اخباری درباره رفع فیلتر گوگل پلی و صفحه جست و جوی گوگل برای تعداد بیشتری از کاربران اینترنت بر روی اپراتورهای مختلف اعلام شده است.

 

بازگشت به لیست

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است